Pôžičky pre podnikateľov

Aj keď ide o zárobkovú činnosť, v prevažnej miere je potrebné na jej zahájenie zohnať hotovosť. Táto je nevyhnutná a často potrebujeme viac ako len pár stoviek eur.
Práve pre nutnosť väčšieho obnosu peňazí je však ich získanie veľmi komplikované. Asi v prvom rade Vás napadnú banky, či nebankovky, no aj tie vyžadujú určitú formu zábezpeky a v prevažnej väčšine z nich, bez obchodnej histórie nepochodíte.
Ak ešte len začínate, jednoducho nemáte k dispozícií daňové priznanie za posledný rok, či dva, a práve preto väčšina bánk spozornie. Neradi totiž požičiavajú tam, kde nie je isté, či sa im poskytnuté prostriedky aj skutočne vrátia. Práve preto sa vyžaduje daňové priznanie, vďaka ktorému má banka lepší prehľad o Vašom hospodárení a bonite. Vie tak oveľa lepšie odhadnúť, či ste schopní peniaze aj naozaj vrátiť.
Aj bez histórie však máte šancu na úspech, no aj keď len obmedzený výber možností. Prvú pomocnú ruku Vám môže podať aj Úrad práce, a to vtedy, ak ste minimálne 3 mesiace v evidencií nezamestnaných. Podmienkou je absolvovanie prípravného kurzu, a vypracovanie a následné prezentovanie podnikateľského plánu. Po schválení môžete získať zhruba od 2 000 až do 4 000 €.
Väčšie sumy Vám poskytnú samozrejme banky, no ani tu si nie je z čoho veľmi vyberať, ak ste začínajúci podnikateľ. Niektoré vyžadujú, aby ste podnikali aspoň 1 alebo 2 roky, niektorým stačí ak Vaša obchodná história siaha aspoň pol roka dozadu. Celkom bez týchto obmedzení Vám požičia len Tatra Banka so svojím BussinesÚverom Garant. Zaujímavé však je, že týmto spôsobom môžete získať od 1 000 až do 800 000€, čím sa Vaše podnikanie môže naozaj posunúť do celkom inej sféry. Nutnosťou je však ručenie, najčastejšie nehnuteľnosťou, prípadne ručiteľom.
Aj ako začínajúci podnikateľ môžete získať peniaze pre svoj rozvoj. Isté však je, že táto cesta nebude jednoduchá. Pripraviť sa teda musíte na množstvá otázok, odmietnutí, a najlepším predpokladom pre získanie hotovosti, je dobrý podnikateľský plán, ktorý má vysokú šancu na úspech.

Chcete si požičať?

Požiadať o pôžičku

Podobné články