Oplatí sa kúpa nehnuteľnosti aj v roku 2015?

V podstate môžeme povedať, že áno. A to najmä vďaka výhodným úrokovým sadzbám na hypotékach, z ktorých sa môžeme tešiť aj naďalej. Pred pár mesiacmi sa ozvali aj hlasy, že úroky začnú postupne rásť a nie je ďalší priestor na ich znižovanie. Opak sa však stal pravdou a neustále môžeme byť svedkami znižovania úrokových sadzieb v našich bankách.
Priemerná hodnota úroku na hypotékach sa v závere minulého roku pohybovala okolo 2,77 % ročne, čo je takmer o jeden percentuálny bod menej ako pred rokom. Táto hodnota však znamená, že reálne si môžete požičať s väčším, no aj nižším úrokom. Práve preto sa oplatí hľadať vo viacerých bankách. Len tak môžete ťažiť z konkurenčného boj maximum. Orientovať sa však musíte nielen na základe výšky úrokových sadzieb, ale aj podľa ďalších možností. Niekde Vám môže poistenie, alebo využívanie bežného účtu znížiť úrokovú sadzbu ešte viac.
Medzi najviac sa rozvíjajúce banky patrí v oblasti hypotekárnych úverov jednoznačne Prima banka. Tá totiž ponúka pevnú sadbu 2,2 % ročne, pri fixácií na 3 roky, a to každému klientovi, ktorý prejde základným posúdením. Nemusíte teda využívať žiadne dodatočné služby ponúkané bankou a dopredu presne viete, aký úrok dostanete. Práve táto výhoda zvýšila záujem o hypotéku od Prima banky.
Podobné výhody a nízke úroky ponúkajú aj ostatné banky, no aby ste našli skutočne tú pravé pre seba a svoje potreby, je nutné navštíviť pobočky, prípadne hľadať a porovnávať na internete. Kúpa nehnuteľnosti sa tak z hľadiska výhodných hypoték rozhodne oplatí aj v roku 2015. Otázne však zostáva, ako na tento zvýšený záujem bude reagovať trh s nehnuteľnosťami. Najmä v žiadaných lokalitách tak už ceny začali pomaly rásť.

Chcete si požičať?

Požiadať o pôžičku

Podobné články