Internetové banky lákajú stále viac

Naše ťažko zarobené peniaze sme často nútení ukladať v bankách. V snahe nemať doma veľkú hotovosť tak využívame nielen úvery, ale aj bežné účty. Väčšina najmä starších ľudí dáva prednosť kamenným bankám, pretože sú zvyknutí v prípade problémov, či otázok hľadať odpovede priamo na pobočkách.

Týmto stáliciam na bankovom trhu však stúpa konkurencia aj v našom povedomí, a tým sú internetové banky. Záujem o ne rastie najmä vďaka zaujímavým ponukám. Ak ste sa o svoje financie zaujímali viac a pozriete si aj ponuku konkurencie, zistíte, že možno práve Vaša banka Vás oberá o peniaze viac, ako jej konkurenti.

Najmä internet ponúka aj v bankovom sektore oveľa viac možností. Aj na našom trhu sa totiž objavili stále obľúbenejšie internetové banky, ktoré zaujmú najmä lacnejšími službami, aj možnosťou prispôsobiť si balíčky na mieru. Najviac zaujala mBank, no ani ZUNO, či FIO veľmi nezaostávajú. Odliv zákazníkov tak pociťujú najmä staré známe banky. Možnosti úspory sú zrejmé najmä pre absenciu, alebo len malú sieť kamenných prevádzok, ktoré však vďaka jednoduchému elektronickému bankovníctvu väčšine klientov neprekážajú.

Menšie výdavky týchto bánk teda umožňujú aj menšie poplatky za ich služby. Všetko potrebné tak v niektorej zo spomenutých bánk môžete mať lacnejšie, ako vo svojej súčasnej. Napríklad aj samotné založenie účtu a rovnako aj jeho vedenie máte u mBank, ZUNO aj FIO zadarmo. Rozdiel je len v počte výberov z bankomatu v jednom mesiaci.

Pri internetových bankách je však bezpečnosť na prvom mieste. O tú sa však musíte postarať aj Vy sám. Nenechávajte teda prístupové heslá ľahko dostupné a pravidelne ich meňte. Ani ukladanie do prehliadačov nie je veľmi bezpečné. Naviac každý podozrivý email, si preverte u banky telefonicky.

Chcete si požičať?

Požiadať o pôžičku

Podobné články