Aby Vás pôžička nezruinovala

Možnosť požičať si kedykoľvek a takmer akúkoľvek sumu je veľmi lákavá, no nemali by sme ju využívať bezhlavo, aj keď nás reklamy k tomu napádajú.
Zadĺžiť sa nie je celkom v poriadku a mala by to byť naša posledná možnosť. Ak však už skutočne neexistuje iná cesta, ako pokryť Vaše výdavky, každú pôžičku dobre zvážte, aby sa takáto pomoc neskôr nepremenila na veľký problém. V množstvách bankových aj nebankových inštitúcií nie je ľahké sa zorientovať. Ponuka pôžičiek je tak veľká, no rovnako môžete natrafiť aj na nečestné praktiky.
Spozornieť by ste tak mali už pri výbere poskytovateľa. Ak chcete dať prednosť nebankovej pôžičke, zvoľte radšej spoločnosť, ktorá je na našom trhu už nejakú dobu. V tomto prípade si totiž jednoduchšie overíte aj spokojnosť jej klientov. Spoločnosť, ktorá u nás pôsobí aj niekoľko rokov, tak poskytuje väčšiu istotu aj pre Vás.
Unáhlené rozhodnutia Vás tak môžu vyjsť draho, no rovnako môžu predstavovať aj oveľa závažnejší problém. Ide predsa o Váš majetok. V každom prípade preto čítajte zmluvu pred jej podpisom a pozerajte nielen na výšku úroku. Dôležitým ukazovateľom výhodnosti je ročná percentuálna miera nákladov (RPMN). Podľa nej môžete rýchlo porovnávať aj rôzne ponuky a sú v nej zahrnuté nielen úroky, ale aj rôzne poplatky, ktoré sú najmä u nebankoviek veľmi populárne.
Ďalšia rada znie, pýtať sa! Na všetko čo Vám nie je jasné žiadajte takú odpoveď, ktorá Vás uspokojí. Dôležité je vedieť, kedy a akú vysokú splátku máte platiť, aby ste sa nedostali do omeškania len pre nevedomosť. Nenechajte sa ani do ničoho tlačiť a podpisujte len to, čo je Vám jasné a s čím plne súhlasíte.
Dôvodom, prečo dávame prednosť nebankovkám, je nielen rýchlosť vybavenia, ale aj naša vlastná úverová minulosť. Veľké nebankovky sa však k požičiavaniu už taktiež stavajú zodpovedne, a tak so záznamom v registri nemusíte pochodiť ani tu. Aj to však má svoj zmysel a nemali by sme hľadať spôsoby, ako to obísť. Radšej dobre zvážte, či v takomto stave pôžičku naozaj potrebujete. Uvedomte si, že to nie je všeliek na Vaše finančné starosti.

Chcete si požičať?

Požiadať o pôžičku

Podobné články