Prefinancovanie úveru

Dnes nieje vôbec ťažké zobrať si hypotéku, úver, alebo ak chcete jednoducho pôžičku. Tie as poskytujú rôznym ľuďom avšak až po splnení kritérií banky, od ktorej pôžičku chcete. Toto neplatí pri nebankových spoločnostiach, pretože tie nie sú až také „náročné“ a požičajú aj dôchodcom, nezamestnaným alebo ženám na materskej dovolenke. Ak už úver máte v jednej banke, neznamená to, že tam musíte byť celú dobu splácania a nemôžete prejsť k druhej. Navyše ak nie ste spokojný s poplatkami v banke atď. Dnes preto už čoraz viacero ľudí pristupuje k prefinancovaniu úveru.

A čo to vlastne to prefinancovanie znamená? Jednoducho ide o to, že si prenesiete úver z jednej banky do druhej. Aby ste to správne chápali, banka do ktorej si ho prenesiete vám poskytne financie na to aby ste predčasne splatili nevýhodnejšiu pôžičku v banke v ktorej ste si ju zobrali. Pred týmto rozhodnutím je však dobré vopred sa informovať o nákladoch a poplatkoch, ktoré toto prenesenie stoja, aby ste sa naozaj presvedčili či sa vám to prenesenie oplatí.
Ľudia sa k tejto možnosti prikláňajú hlavne vtedy ak sa im ich starý úver už nezdá taký výhodný ako keď si ho brali a chcú ušetriť viacej peňazí na splátkach. Prefinancovanie úveru nieje ani jednoduché ale ani náročné. Prefinancovanie úveru zvládnete aj vlastnými silami ak budete chcieť.
Musíte dodržať termín zmeny úrokovej sadzby a požiadať o predčasné splatenie v banke kde ste si úver zobrali. Potom musíte obiehať banky a zistiť kde je možné dohodnúť si lepšie podmienky.

Ak si však na takéto niečo netrúfate alebo sa vám to zdá ako mrhanie vášho času, môžete nechať presunutie pôžičky buď na nejakú firmu, ktorá sa tým zaoberá alebo hypotekárnym poradcom.
Aj keď v prvom momente budete vidieť len to koľko by ste prefinancovaním úveru do inej banky ušetrili, väčšinu ľudí ohradia potom financie, ktoré aj tak budú musieť do tohto procesu vložiť. Pred tým ako sa necháte ovplyvniť okolnosťami radšej si všetko spočítajte a keď si dáte dohromady všetky pre a proti bude sa vám ľahšie rozhodovať.

Chcete iba jednu splátku?

Spojiť pôžičky

Podobné články