Pôžičky

Keď sa povie slovo pôžičky väčšinou si predstavíte človeka, ktorý potrebuje peniaze a preto siahne po takomto riešení. Dostanete peniaze rýchlo a jednoducho, niektoré spoločnosti sú schopné vydať peniaze už po 24 hodinách po podaní si žiadosti. Niekto sa pôžičiek bojí a preto radšej celé roky poctivo šetrí peniaze aby si mohol dovoliť napríklad auto alebo iné veci po ktorých túži.
Niekto si ich berie často a to preto, že peniaze potrebuje hneď a potom ich nemá problém splácať.

Pôžičiek sa rozhodne netreba báť ale pri ich vyberaní musíte dávať pozor. Predovšetkým na to akú spoločnosť poskytujúcu pôžičky si vyberiete, aby ste náhodou nenatrafili na podvodníkov. V tomto prípade je najlepším riešením zobrať si pôžičku z banky. Vtedy máte najväčšiu istotu.

Rozhodne však nežiadajte o pôžičku predtým ako si vypočítate koľko ste mesačne schopný splácať.
Spočítajte si koľko máte výdavkov zo svojho príjmu tak aby vám zostalo niečo naviac ako rezerva a ešte ste boli schopný splatiť splátku. Podľa tohto si vyberte výšku pôžičky. Ale hlavne si nikdy nepožičiavajte viac ako potrebujete. Mali by ste viacej peňazí, no logicky by ste museli viacej a dlhšie splácať. Dĺžka pôžičiek je rôzna závisí od toho, že ak si vyberiete nižšiu dĺžku splácania budete automaticky splácať dlhšie a naopak.

V prípade ak si chcete požičať väčší obnos peňazí potrebujete aby vaša pôžička bola zabezpečená ručiteľom alebo nehnuteľnosťou. Takisto je dobré poistiť si mesačné splátky ak by ste náhodou v budúcnosti prišli o prácu alebo podobne.

O tom či vám bude pôžička poskytnutá po zvážení všetkých potrebných dokladov rozhoduje ten kto vám peniaze požičiava (napr. banka).

Chcete rýchlu pôžičku?

Požiadať o pôžičku

Podobné články