Pôžička

To je to na čo sa spoliehame keď nemáme peniaze vo vlastných zdrojoch a potrebujeme ich získať rýchlo. Dnes si už pôžičku môžete zobrať naozaj na čokoľvek. No nezabúdajte, že ak sa chcete takýmto spôsobom zaviazať musíte byť schopný tu pôžičku splácať.

Keď sa chystáme si vziať pôžičku najčastejšie zavítame do banky, to je osvedčený a hlavne bezpečný spôsob ako si požičať.
Na to aby vám pôžička bola schválená budete musieť banke predložiť určité potvrdenia alebo doklady. Každá banka ich má iné spomeňme napríklad také všeobecnejšie ako je potvrdenie príjmu od zamestnávateľa, výpisy z bankového účtu, výplatné pásky klienta a samozrejmedoklady totožnosti.

Výber pôžičky má svoje pravidlá a postup.
Najskôr si samozrejme vyberiete samotnú banku v ktorej o úver požiadate a následne po zhodnotení všetkých pre a proti aj samotnú pôžičku. S výberom vhodnej pôžičky vám pomôže aj pracovník v banke.
Pôžičky rozdeľujeme na bezúčelové a účelové. Pri tých prvých môžete požičané peniaze použiť na čokoľvek, pri účelových vám banka peniaze požičia iba na určitý účel napríklad na kúpu auta.
Následným krokom je požiadanie o úver žiadosťou a banke poskytnete ďalšie doklady, ktoré poskytnutie pôžičky vyžaduje (napr. dva doklady totožnosti).
Banka by vám svoje rozhodnutie, či úver dostanete alebo nie, mala poskytnúť do 24 hodín od podania žiadosti o pôžičku.
Ak všetko ide podľa plánu a vaša žiadosť bude schválená nasleduje podpis zmluvy priamo v banke.
Banka vám na váš účet zašle plnú sumu peňazí o ktorú ste požiadali. Peňiažky môžete okamžite použiť a čerpať na to prečo ste si ich požičali.

Chcete rýchlu pôžičku?

Požiadať o pôžičku

Podobné články