Pôžičky pre dôchodcov

Byť dôchodcom v dnešnej dobe je naozaj ťažké. Dôchodok a vlastne všetky vaše príjmi sú minimálne. Poplatíte čo máte a zostane vám naozaj len minimum na živobytie. Takýto život si nezaslúži ani jeden dôchodca a najmä nie po tom čo celý život ťažko a tvrdo pracoval aby sa mal na starobu dobre. Rodina sa snaží pomáhať ako sa dá ale aj oni majú svoje životy a ak majú vaše deti svoje deti tak aj oni peniaze veľmi potrebujú. Nikoho nechcete vyciciavať a ani byť nikomu na obtiaž ale pomoc potrebujete. Jediným východiskom pre vás môže byť pôžička al nie pôžička od banky. Jednoducho preto, že dôchodcovia pri žiadosti o pôžičku v niektorej slovenskej banke to nemajú jednoduché. Banky na nich vzhliadajú ako na klientov, ktorí nebudú schopní splácať a nakoniec ani splatiť úver, ktorý im banka poskytne. V hre môže byť váš zdravotný stav, nízky príjem, ale aj váš vek, ktorý môže brániť tomu aby vám bola pôžička poskytnutá.

Mnohí dôchodcovia sa cítia dosť obmedzovaní keď si ani nemôžu zájsť po finančnú pomoc do banky, pretože banky im ju odmietnu poskytnúť. Našťastie sú tu nebankové spoločnosti, ktoré veľmi ochotne požičajú aj dôchodcom, nezamestnaným a ženám na materskej dovolenke, teda všetkým, ktorí v banke nepochodia. Ich pôžičky pre dôchodcov sú určené ľuďom, ktorí sú poberateľmi starobného, invalidného alebo výsluhového dôchodku. Môže ju dostať každý dôchodca s trvalým pobytom na Slovensku. Pôžička môže byť s ručiteľom a ručením ale aj bez neho. Výška sumy, ktorá vám bude požičaná závisí najmä na vašich prijímoch a samozrejme aj výdajoch, tak aby vám zostalo dosť na živobytie a aj na splácanie pôžičky.

Ak teda pôžičku naozaj nevyhnutne potrebujete budete sa musieť so žiadosťou o ňu obrátiť na niektorú nebankovú spoločnosť, ktorých je na Slovensku hromada. Dávajte si však dobrý pozor u koho o pôžičku požiadate aby sa vám nestalo, že to budete ľutovať a horko nariekať, že ste „sadli na lep“ nejakým podvodníkom.

Chcete rýchlu pôžičku?

Požiadať o pôžičku

Podobné články