Pôžička pre študentov

Väčšina absolventov stredných škôl sa rozhodne pokračovať ďalej v štúdiu na niektorej vysokej škole či už doma na Slovensku alebo v zahraničí. Jeden z dôvodov prečo tak urobia je aj ten, že v tejto dobe, ešte stále zmietanej krízou, je veľký problém nájsť si stabilné a trvalé zamestnanie. No ani študenti vysokých škôl to nemajú v prípade peňazí vôbec jednoduché. Buď sú stále závislí na rodičoch alebo ak stíhajú nájdu si prácu na polovičný úväzok alebo menšiu brigádu. No aj tak, rodičov vyciciavať sa donekonečna nedá, aj oni majú svoje vlastné nemalé výdavky. A brigádou alebo prácou trpí vaša sústredenosť na prednáškach, môžete mať pocit, že nikdy nič nestíhate alebo, že máte málo času na učenie. A navyše nie každí študent má to šťastie aby si mohol dovoliť stíhať brigádu a aj štúdium dohromady. Možno by vás ani nikdy nebolo napadlo, že svoju bez tak zlú finančnú situáciu môžete vyriešiť pomerne jednoducho a to pôžičkou.

Študentské pôžičky sú možnosťou ako riešiť svoju finančnú situáciu bez starostí a pomerne rýchlo, navyše pri nich nemusíte dokladovať účel použitia. Pôžičky sú zvýhodnené nízkymi úrokmi a splácať pôžičku začnete až po ukončení štúdia alebo ak dosiahnete určitú čiastku pravidelného mesačného príjmu.
Väčšina bánk aj nebankových spoločností má finančné produkty aj pre študentov s množstvom výhod oproti klasickej pôžičke. To aká bude pôžička pre vás výhodná závisí najmä na tom koľko si chcete požičať a aj na vašich požiadavkách. Nezabúdajte však na dôležitosť úrokovej miery pôžičky. Preto najvýhodnejšie a hlavne najbezpečnejšie je čerpať pôžičku so štátneho pôžičkového fondu. Tento fond zriadil štát špeciálne na poskytovanie pôžičiek iba študentom. Tento fond navyše poskytuje dosť výhodný úrok a to iba 3 %, pretože banky zvyčajne úročia študentom od 7 %. Pre získanie takejto pôžičky musíte splniť viacero podmienok. O pôžičku môžu požiadať poberatelia sociálneho štipendia, osoby so zmenenou pracovnou schopnosťou alebo osoby z rodín, kde priemerný príjem na člena domácnosti je nižší ako minimálna mzda.

Chcete rýchlu pôžičku?

Požiadať o pôžičku

Podobné články