Pôžička bez ručiteľa

Ak ste človekom, ktorý pravidelne využíva bankové služby v podobe pôžičiek a navyše ste sa niekedy dostali do situácie a problémov, že ste nemohli úver splácať, potom už nečakajte, že vám nejaká banka požičia. A to hlavne ak už nemáte čím alebo kým ručiť. Našťastie nemusíte zúfať, pretože stále sú tu aj nebankové spoločnosti, ktoré vám môžu vyhovieť. A to tak, že vo svojom „repertoári “ pôžičiek poskytujú aj také, ktoré sa nazývajú pôžička bez ručiteľa. Takéto pôžičky vyhovejú určite každému, ktorý nemá majetok alebo niekoho kto by bol ochotný za nich ručiť.
Ak však chcete pôžičku bez akéhokoľvek ručenia aj bez nehnuteľnosti, dočkáte sa iba pôžičky v podobe malej sumy u nebankoviek. Banky sa väčšinou takýchto pôžičiek stránia no ale aj u nich je možné si po zdĺhavom vybavovaní takúto pôžičku zobrať, budete však musieť dokladovať svoj príjem, bonity a samozrejme aj účel použitia požičaných peňazí. Tieto typy pôžičiek sú zväčša poskytované vo forme spotrebných úverov a mini úverov a nepotrebujete ručenie ručiteľom a ani nehnuteľným alebo hnuteľným majetkom.

Musíte však počítať s dlhšou dobou vybavovania, čo môže byť problém ak potrebujete financie hneď alebo v krátkej dobe. Čaká vás aj priplatenie s na poplatkoch a úrokovej sadzbe. Niektoré spoločnosti na podiv sú ochotné poskytnúť úver až do výšky 16 tisíc €. Ale to samozrejme nie je tak ľahké a závisí to najmä od bonity majiteľa a konkrétnej žiadosti a ponuky. Splatnosť je takisto u rôzna ak ide o menšiu sumu je to pár týždňov až mesiac ak však ide o väčšiu sumu peňazí môžete sa zadĺžiť až na niekoľko rokov. Akou formou peniaze dostanete takisto závisí na výške čiastky o ktorú žiadate. Môže to byť prevodom na účet ale aj v hotovosti, či poštovou poukážkou. Banky všeobecne poplatok nevyžadujú, nebankové inštitúcie naopak áno. Úver sa počas splácania nemení a aj napriek tomu, že nemáte ručiteľa ste na tom rovnako ako ten kto má úver s ručením.
Na vybavenie pôžičky bez ručiteľa potrebujete občiansky preukaz, jeden doklad, ktorý preukáže váš trvalý pobyt na území SR a tiež aj dokladovanie príjmu.

Chcete rýchlu pôžičku?

Požiadať o pôžičku

Podobné články