Najlacnejšie PZP

Koniec roka sa blíži závratnou rýchlosťou a práve tomto období sa čoraz viacej majiteľov áut obzerá po novom povinnom zmluvnom poistení tzv. PZP. Je to najmä preto, že mnohým vodičom končí ich poistenie koncom alebo začiatkom budúceho roka a tak je výhodné nové uzatvoriť
od 1. 1. Poisťovne sa predbiehajú aby poskytli motoristom najlepšie služby a najlacnejšie možné PZP. Ak vám súčasná poistka u vašej terajšej poisťovne už nevyhovuje a vy by ste chceli nové PZP uzatvoriť inde, musíte vypovedať poistenie ešte 6 týždňov pred jeho oficiálnym skončením.

Poisťovne už dávno prišli na to, že väčšina majiteľov áut si PZP vyberá podľa ceny. Tá je najväčším kritériom aj pri výbere poisťovne. Veď všetky poisťovne ponúkajú tú istú službu, len s inou cenovkou. A prečo sa väčšina vodičov orientuje pri výbere iba podľa ceny? Je to najmä preto, že touto poistkou prevažne kryjeme škody, ktoré spôsobíme pri dopravných situáciach iným vodičom. Avšak keď uzatvárame iné druhy poistenia, prím hrá rýchlosť a kvalita služieb. Pri tomto druhu poistenia však majiteľ, nedostane ani cent a každá jedna poisťovňa musí pri poškodení poisteného auta preplatiť výšku škody v plnej hodnote. A nezáleží pri tom v ktorej poisťovni máte poistku uzatvorenú. No a práve preto sa poisťovne snažia, aby v prípade PZP nešlo vodičom iba o cenu. A ako sa s tým teda poisťovne rozhodli bojovať? No takým spôsobom, že k PZP poskytujú rôzne bonusy. Takými sú napríklad asistenčné služby v prípade nehody či poruchy vozidla. No pozor niektoré poisťovne túto službu iba zorganizujú, teda poskytnú ale zaplatiť si za ňu musí napríklad pri odtiahnutí vozidla sám klient. Niektoré poisťovne na to idú inak. Napríklad poskytnú poistenie deťom do 15 rokov, ktoré sa vezú v aute. Niektoré dávajú automaticky poistenie všetkých osôb vo vozidle a iné poisťujú autá aj proti živelným pohromám.

Lacnejšie PZP?

Porovnať ceny pzp

Podobné články