PZP

Ušetrite s nami na pzp

  • Porovnanie poistenia online
  • Finančná a časová úspora
  • Doklady Vám zašleme poštou
  • Splníte si zákonnú povinnosť
  • Bezplatné poradenstvo pri vybavovaní
Porovnať ceny pzp

Uzavrite povinné poistenie On-line

Povinné zmluvné poistenie musíte zo zákona uzatvárať každý rok. Okrem cesty na pobočku poisťovne, alebo za finančným agentom existuje aj tretia možnosť. Môžete si pzp uzavrieť online cez nás. Porovnáme Vám aktuálne ceny poistenia a dáme Vám na výber. Ušetríte tak čas, peniaze, nervy a nemusíte pracne porovnávať aktuálne akcie a zmluvné podmienky. Všetko to urobíme za vás a výsledky zoradíme do prehľadnej tabuľky.

Články

Povinné zmluvné poistenie

Povinné poistenie je vlastne zvláštny druh poistenia. Zo zákona musí toto poistenie zaplatiť každý vodič, ktorý prevádzkuje vozidlo na verejných komunikáciách. Pritom toto poistenie nie je určené pre náhradu škody tomu kto ho platí, ale tomu komu dotyčný spôsobil svojím vozidlom škodu. Je v podstate jedno či sa jedná o škodu na inom vozidle, alebo na nehnuteľnosti, prípadne na inom majetku.

Výhody povinného poistenia

Povinné zmluvné poistenie je veľmi výhodné pre obe strany. Je výhodné pre toho, kto škodu spôsobil, ale hlavne je veľmi výhodné pre toho, komu bola škoda spôsobená. Ten kto svojím vozidlom spôsobí škodu nemusí riešiť vyrovnanie osobne, ale všetko vyrieši jeho poisťovňa za neho. Je to ďaleko menej stresujúce. Nevýhodou je, že človek čo nehodu spôsobil príde o bonusy za jazdu bez nehôd a povinné poistenie sa mu tým predraží. Najväčšie plus ale pzp prináša tomu, komu bola škoda spôsobená druhým vodičom. Nemusí náhradu vymáhať na vinníkovi. Tým odpadajú zdĺhavé spory o náhradu škody. Príslušné poisťovne všetko vyriešia medzi sebou v pokoji a rýchlo.

Rozdiely medzi jednotlivými poisťovňami

Hoci sa jedná o presne definovaný druh poistenia, tak ponuky jednotlivých poisťovní sa môžu aj výrazne líšiť. Poistenie zahŕňa celý rad premenných, ktoré majú veľký vplyv nielen na konečnú cenu povinného poistenia, ale aj na prípadné poistné plnenie. Sú poisťovne, ktoré sa na povinné zmluvné poistenie špecializujú a môžu ponúknuť lepšie podmienky oproti konkurencii. Porovnať si jednotlivé ponuky sa skrátka vždy oplatí. Ak na to nemáte čas, môžete len vyplniť náš formulár a my všetko urobíme za Vás.

Čo má vplyv na celkovú výšku povinného zmluvného poistenia

Základná cena sa odvíja od parametrov vozidla a od schopností vodiča. Parametre vozidla sú dané a nič s nimi neurobíme. Jedná sa predovšetkým o objem valcov, veku vozidla a značky vozidla. Na celkovú cenu má však veľký vplyv osoba vodiča. Pokiaľ sa jedná o mladého človeka, ktorý ešte nemá skúsenosti s riadením, tak cena bude vyššia, než keď niekto riadi roky bez nehôd. V praxi to znamená, že za každý rok bez nehody dáva poisťovňa určitú zľavu. Celková zľava môže byť až 50% z ceny povinného poistenia.

Je výhodnejšie poistiť sa so spoluúčasťou alebo bez?

Výška spoluúčasti pri poistnom plnení má tiež veľký vplyv na celkovú cenu. Ak Vám iný vodič spôsobí škodu, tak výška spoluúčasti udáva sumu ktorú zaplatíte Vy, aj keď ste nehodu nespôsobili. Všetko nad túto sumu hradí poisťovňa. Spoluúčasť môže byť aj nulová, to znamená, že celú sumu potom uhradí poisťovňa, ale tým sa povinné poistenie predraží. Pri výbere vhodnej výšky spoluúčasti je dobré prepočítať si celkovú cenu pre rôzne hodnoty spoluúčasti.

Povinné poistenie online so zľavou

Online formulár pre výpočet povinného zmluvného poistenia sú ideálnym miestom pre výber najvhodnejšej poisťovne. Môžete skúšať ako sa cena mení pri zadaní rôznych parametrov poistenia a vybrať si najvhodnejší. Uvidíte aká by bola cena s nulovou spoluúčasťou a so spoluúčasťou 150 €. Všetko si môžete v kľude porovnať a potom vybrať najvhodnejšie. Niekomu plne postačuje základné povinné poistenie, iný si rád priplatí za doplnkové služby, ako nonstop asistenciu a ďalšie služby. Pri poistení online poisťovne často dávajú zľavu.

Stačí vyplniť formulár

Najjednoduchšou cestou ako nájsť vhodné povinné poistenie je vyplniť formulár na našich stránkach. Všetky porovnania potom urobíme za Vás a ponúkneme vám optimálny variant vzhľadom k Vašim prioritám. Vyplniť jednoduchý formulár je spôsob ako ušetriť čas a miesto dlhého vysedávania pri počítači a porovnávanie jednotlivých ponúk môžete ušetrený čas venovať rodine, alebo koníčkom. Navyše Vám naši odborníci zodpovedia akúkoľvek otázku ohľadne povinného poistenia.

Zobraziť viac