Poistenie nehnuteľnosti

Vysnívaný dom či byt už máte a teraz sa začnete zaujímať o to ako ho čo najlepšie zabezpečiť proti zlodejom alebo prípadne iným okolnostiam. V prvom rade by ste si mali pozrieť to najvýhodnejšie poistenie pre vás a vašu nehnuteľnosť.

Poistenie nehnuteľnosti patrí v histórii ľudstva vôbec k najstarším. Záznamy o tomto poistení nachádzame už v období stredoveku. Samozrejme, že s tým dnešným sa porovnávať nedá ale už aj v tom čase chceli ľudia chrániť svoje príbytky. Napríklad proti požiarom čo bolo vtedy najväčšou hrozbou pre obydlie človeka. Takisto aj voda predstavovala veľké riziko a to nie len v tom období ale aj dnes. Hlavne Slováci žijúci v južných oblastiach Slovenska by vám vedeli rozprávať svoje. Škody v oblastiach sužovaných povodňami sú častokrát obrovské, voda aj v súčastnosti predstavuje riziko proti, ktorému je človek bezradný, no poistenie môže ako tak vaše škody pokryť.

No okrem prírodných živlov a katastrof predstavujú pre vašu nehnuteľnosť problém aj zlodeji. Prípadov keď rodina odíde na dovolenku a keď sa vráti nájde dom alebo byt vykradnutý alebo poškodený. No s poistením nehnuteľnosti vám škody poistenia uhradí ak však budete riadne platiť poistné, ktoré vám vyplýva z poistnej zmluvy.

Poistenie tohto typu sa spravidla uzatvára pre rodinné domy, byty, rekreačné objekty, ako chaty a chalupy, objekty vo výstavbe a ďalšie objekty ako napríklad samostatne stojaca garáž, plot…

Pre ochranu svojho domu môžete urobiť oveľa viac ako len postaviť okolo neho plot, ktorý proti zlodejom veľkú šancu nemá a to práve týmto poistením vašej nehnuteľnosti.

Poistite si Váš majetok

Porovnať ceny poistenia

Podobné články