Poistenie na hory

Aj vám sa už niekedy stal úraz na vysnívanej dovolenke? A čo tak na dovolenke na horách? Tieto úrazy bývajú nepríjemné ale aj veľmi nákladné v zahraničí sa na tom môže podpísať ošetrovanie lekárom, či u nás na Slovensku náklady na zásah horskej služby najmä v Tatrách. A potom ak nie ste poistení váš finálny účet môže nepríjemne prekvapiť a aj zaskočiť. A tak sa vaša vysnívaná lyžovačka či dovolenka na horách môže premeniť na nepríjemný zážitok, doslova na zlý sen. A preto ak sa chystáte v zime na dovolenku do hôr mali by ste určite uzatvoriť toto poistenie. V slovenských poisťovniach patrí k tým bežným a prekvapivo často využívaným.

Naše Tatry rovnako ako aj ostatné hory u nás sú krásne ale aj nevyspytateľné nikdy si nemôžete byť ničím istý a ani neviete čo vás tam môže postretnúť. Či už úraz, menšie zranenie alebo nedajbože niečo vážne čo si bude musieť vyžiadať zásah záchrannej horskej služby. A práve ten vás môže vyjsť veľmi draho. Hory sú neprístupný terén väčšine klasických sanitiek a tak je využívaná drahšia technika. Ak sa spoliehate na to, že to hravo uhradí a pokrýva vaše klasické zdravotné poistenie, mýlite sa. To vám uhradí iba náklady spojené s ošetrením v prípade úrazu či vážnejšej nehody vám toto „nehrozí“. Pomoc záchrannej služby vám uhradí iba špeciálne tzv. poistenie na hory. Inak sa vaše náklady na tento zásah môžu vyšplhať aj na niekoľko tisíc ba aj desaťtisíc eur. Na to aby ste boli chránený, vaše zdravie a aj vaše financie vám postačí aj základný balíček poistenia na hory.
To je určené pre bežnú verejnosť, ktorý odchádzajú na hory za oddychom ale aj pre turistov a rekreačných športovcov. Špeciálne pripoistenie, ktoré si môžete zvoliť k základnému balíku sa odporúča predovšetkým adrenalínovým športovcom a horolezcom. Toto poistenie vám pokryje náklady na výjazd horskej služby vo výške od 10-tisíc do 17-tisíc €.

Cestujete do zahraničia?

Porovnať ceny poistenia

Podobné články