Poistenie do hôr

Každý človek trávi rád čas inde či hovoríme o dovolenke alebo víkende. Jeden preferuje to iný zase tamto. No Slovensko je krásna krajina a keď sa rozhodnete bližšie spoznať jeho prírodu určite neoľutujete. Napríklad také Tatry sú naším najväčším skvostom. Sú to najmenšie veľhory v Európe. Nie len my domáci ich radi navštevujeme ale aj turisti. No keďže hovoríme o výletoch v prírode, tam sa nám môže všeličo stať a spoliehať sa na šťastie alebo náhodu by sa nám v prípade, že ide o zdravie nemuselo vyplatiť.

Ľudia chcú byť v bezpečí a samozrejme aj svoju rodinu v ňom mať. Jasné, že pri turistike sa to úplne nie vždy dá, môžeme sa spoľahnúť jedine na vlastnú opatrnosť a zodpovednosť. No pre prípad keď už sa niečo stane, aby ste boli ako tak odškodnený je tu poistenie do hôr.

Väčšina poisťovní na Slovensku ho má v ponuke.
Stačí naozaj tak málo, možno chvíľka nepozornosti, možno niečo iné a nešťastie môže byť na svete. Nemali by sme zabúdať, že naše veľhory sú síce krásne a ich príroda tiež ale sú takisto aj nevyspytateľné!

Pýtate sa na čo slúž poistenie do hôr? Budete zaň vďační napríklad ak bude v prípade vášho úrazu nutné zavolať Horskú službu. Pretože ak nemáte uzatvorené PDH (poistenie do hôr) budete musieť všetky náklady spojené s výjazdom a službami Horskej služby platiť vy sami z vlastného vrecka.
A vedzte, že nejde o malú čiastku!
No ak máte uzatvorené poistenie do hôr, všetky náklady preplatí poisťovňa.
Toto poistenie zahŕňa služby Horskej záchrannej (HZS) služby ako je vyhľadávanie a vyslobodzovanie v tiesni, poskytovanie prvej pomoci, prepravu osoby v tiesni po zemi aj letecky a tak ďalej. Poistenie je platné na celom Slovensku avšak len tam kde HZS vykonáva svoje služby.

Nakoniec chceme vysloviť prianie pre príjemný a hlavne bezpečný pobyt v našich krásnych horách.

Cestujete do zahraničia?

Porovnať ceny poistenia

Podobné články