Cestovné poistenie

Nastáva obdobie dovoleniek a my sa snažíme všetko zariadiť. Vyberáme si destinácie, cestovné kanceláriu prostredníctvom, ktorej budeme cestovať a všeličo iné. No nemali by sme zabúdať ani na tak dôležitú vec akou je cestovné poistenie.

Možno si poviete ničo v tom zmysle, že“ mne sa predsa nič nemôže stať“ alebo „keď sa mi doteraz nič nestalo tak sa mi už ani nestane,“ no nespoliehajte sa na šťastie o ktorom sa hovorí, že býva vrtkavé. Vedzte, že počas každej cesty, a je jedno či je to v zahraničí alebo doma na Slovensku, vám hrozia rôzne nebezpečenstvá.
Na Slovensku CP poskytuje sedem poisťovní. To, pre ktorú sa rozhodnete záleží už len na vás. Samozrejme je dobré si vopred pozrieť čo, ktorá poisťovňa ponúka a aké služby má v balíčku cestovného poistenia zahrnuté.

Poisťovne majú rôzne rozdelenie možnosti podľa ktorých si zaručene vyberiete napríklad:
cieľ cesty (krajina do ktorej cestujete), jej účel to znamená možno turistika, dovolenka, pracovná cesta, štúdium au-pair atď. Môžete si vybrať aj v závislosti od dĺžky cesty a to krátkodobé, na dlhšie obdobie napríklad celoročné, s opakovaným výjazdom…
Súčasťou CP sú aj rôzne pripoistenia závisí to najmä na tom proti akým rizikám sa chcete poistiť.
Najčastejšie a najvyužívanejšie poistenie pre ktoré sa ľudia rozhodnú je poistenie liečebných nákladov. Ďalej často využívané je aj úrazové poistenie a poistenie batožiny.
A rôzne pripoistenia ako napríklad pripoistenie zodpovednosti za škodu, úrazové pripoistenie, p. omeškania batožiny, omeškania letu…
A menej zaužívané ako pripoistenie omeškania letu, právnej pomoci, storna zájazdu – cestovného lístka – letenky – ubytovania.

Takisto si môžete do poistenia zahrnúť asistenčné služby v zahraničí alebo ak sa obávate cestovať na dlhšie kôli strachu so zlodejov tak aj poistenie opustenej domácnosti počas cesty.

Cestujete do zahraničia?

Porovnať ceny poistenia

Podobné články