Cestovné poistenie

Poistenie do zahraničia i na hory

  • Poistenie už za pár euro na deň
  • Okamžité vybavenie online
  • Poistite si rodinu a známych
  • Prehľadné porovnanie cien veľkých hráčov na trhu
Porovnať ceny poistenia

Zriaďte si cestovné poistenie

Cestovné poistenie je v dnešnej dobe už samozrejmosť. Choroba, úraz, nečakané zdravotné komplikácie, to všetko prináša v zahraničí násobne väčšie komplikácie. Treba si uvedomiť aj finančný rozmer. Vytrhnutie zubu u gréckeho zubára Vás nevyjde na 20 € ale aj 300 €. Tieto náklady Vám v prípade poistenia plne hradí poisťovňa. Poistiť sa dá za pár euro na deň, či pár desiatok euro na celý rok.

Články

Cestovné poistenie

Je len málo druhov poistenia, ktoré sú tak výhodné ako cestovné poistenie. Doslova za pár euro je možné poistiť sa pri cestách do zahraničia a to na sumu až stoviek tisíc euro. Ak plánujete dovolenku v zahraničí, určite nezabudnite na uzatvorenie cestovného poistenia. Je jedno či chcete cestovať do krajín EÚ, alebo do iných krajín. Cestovné poistenie sa oplatí vždy.

Rozdiel oproti zdravotnému poisteniu

Je síce pravda, že podľa dohôd a zmlúv v rámci krajín EÚ platia pre každého občana SR Európsky preukaz zdravotného poistenia, ale zdravotnej starostlivosti ktorú na základe tohto preukazu dostanete nemusí byť úplne zadarmo a dostatočná. Vo väčšine krajín v EÚ sa za lekárske ošetrenie platí minimálne spoluúčasť. Narozdiel od poistenia cez Európsky preukaz zdravotného poistenia cestovné poistenie ponúka kompletnú starostlivosť pri pobyte v zahraničí.

Druhy cestovného poistenia

Rovnako ako ostatné produkty v poisťovníctve, tak aj cestovné poistenie ponúka niekoľko variant. V naprostej väčšine prípadov základné poistenie zahŕňa poistenie všetkých liečebných nákladov a poistenie zodpovednosti za škodu. Stredná ponuka zahŕňa navyše úrazové poistenie a poistenie osobných vecí. Najdrahšia ponuka obsahuje všetko čo predošlé plus ďalšie ponuky poistenia, napríklad pre prípad hospitalizácie. Vzhľadom k cene poistenia volí väčšina ľudí zlatú strednú cestu, ale všetko je individuálne a aj tá najlacnejšia ponuka plne pokryje liečebné náklady.

Zľavy na cestovné poistenie

Zľavy sú ponúkané úplne automaticky pri splnení určitých kritérií. Napríklad pri objednaní cestovného poistenia cez internet automaticky dostanete zľavu . Poisťovne majú rôzne druhy množstevných zliav. Jedná sa predovšetkým o zľavy pri dlhších pobytoch v zahraničí, alebo zľavy pre viac ľudí. Nie sú výnimkou ani rodinné zľavy. Rodinné zľavy môžu byť až niekoľko desiatok percent z pôvodnej ceny. Oplatí sa hľadať a pátrať po informáciách.

Kde poistenie dojednať

Poistenie môžete dojednať v každej poisťovni, alebo predajcovia ponúkajú poistenie priamo pri predaji zájazdu. Oplatí sa ale pozrieť sa na porovnanie cien a parametrov jednotlivých poistení na Venturio.sk. Pekne v pokoji domova, bez stresu a bez náhlenia. Cestovné kancelárie radi predajú cestovné poistenie ihneď, ale nemusí to byť  najvhodnejšie pre Vás, alebo pre Vašu rodinu.

Kedy môžem poistenie dojednať?

Cestovné poistenie môžete dojednať prakticky aj v deň odchodu do zahraničia. Nemusíte chodiť do poisťovne, stačí všetko objednať na Venturio.sk. Všetko je rýchle a prehľadné. Kartičku si vytlačíte na tlačiarni a môžete vyraziť na cesty. Objednanie v deň odchodu ale nie je to najlepšie. Radšej si urobte chvíľku na porovnanie ponúk a vyberte si to najlepšie cestovné poistenie pre Vás.

Výhody online poistenia

Ako už bolo spomenuté, tak online objednávka cestovného poistenia prináša mnohé výhody. Prvou a podstatnou výhodou je automatická zľava na poistenie, ktoré je zjednané online. Ďalšou výhodou je to, že si môžete v kľude doma porovnať jednotlivé ponuky cestovného poistenia. V cestovnej kancelárii na nejaké porovnanie ponúk rozhodne čas nebude. Ďalšou podstatnou výhodou je to, že cestovné poistenie môžete dojednať aj v deň odchodu. Nemusí to byť ani pracovný deň, cez internet všetko funguje 24 hodín denne a sedem dní v týždni.

Zobraziť viac