Poistenie

Porovnanie všetkých druhov poistiek

Na trhu je niekoľko druhov poistenia, my Vám prinášame tie najbežnejšie. Poistky sa delia na dve kategórie. Prvá kategória poistenie chráni Vaše zdravie (cestovné a životné poistenie) a druhá chráni Váš majetok (povinné ručenie, havarijné a poistenie majetku, poistenie voči škodám).

Umožníme Vám vyberať z najlepších ponúk na trhu a zmluvu ihneď uzavrieť. Všetko máte prístupné online, prehľadné a od overených hráčov na trhu. Sami sa rozhodnete aké kritérium je pre Vás dôležité, či je to cena, povesť, rozsah poistenia, rýchlosť uzavretia, alebo niečo iné. Pre nás je podstatná úspora Vášho času a peňazí.

Články

Výhodné poistenie on-line

Poistenie je pojem s ktorým sa stretávame na každom kroku. Cestovné poistenie, životné poistenie, havarijné poistenie, poistenie bytu, domu, majetku. Je len málo ľudí čo nevyužívajú komerčné poistenie. Pri správne zvolenom poistenie získavame istotu, že neprídeme o svoje majetky, zdravie a istoty bez náhrady. V niektorých prípadoch je poistenie nutnosťou. Napríklad povinné ručenie musí byť zjednané pre každé auto. Pri žiadosti o hypotéku je jednou z podmienok poskytnutia hypotéky poistenie nehnuteľnosti. Bez poistenia to skrátka nejde.

Poistenie áno či nie?

Otázka neznie či poistiť, alebo nepojistit. Rozhodne poistiť! Skôr sa jedná o nájdenie vhodnej miery poistenia, spoluúčasti a typu poistenia. Nemá napríklad cenu komerčne pripoistiť staré auto, ktorého hodnota je vcelku zanedbateľná. Ale pozor aj staré auto musí mať povinné ručenie. Na druhú stranu je dobré pri cestovaní uzavrieť komerčné pripoistenie. Komerčné pripoistenie je lacné a môže nám veľmi dobre poslúžiť. Je dobré určiť si priority a na základe týchto priorít si dojednať poistenie na mieru.

Akú poisťovňu zvoliť

Ak hľadáte vhodné poistenie máte na výber z niekoľkých možností. Môžete postupne navštíviť všetky poisťovne a získať ponuky od každej z nich. Následne môžete ponuky porovnať a vybrať si najvhodnejšie poistenie. Výhodou je, že ste priamo v kontakte s odborníkmi a môžu Vám ihneď zodpovedať vaše otázky. To je ale asi jediná výhoda priameho kontaktovania poisťovne. Nevýhody prevažujú. Predovšetkým je to časovo náročné, dohovárať schôdzky a potom ich tiež absolvovať. Navyše v ponukách budú odborné termíny a frázy, ktoré zistíte až pri prečítaní ponúk.

Poisťovací poradcovia

Ďalšou možnosťou ako postupovať pri hľadaní vhodného poistenia je vyhľadať poisťovacieho poradcu, ktorý má v ponuke poistenie od rôznych poisťovní. Tu opäť prevládajú nevýhody. Poisťovací poradca nemusí byť tak na slovo vzatý odborník ako sú ľudia priamo v konkrétnej poisťovni. Ďalšou vecou je tá, že Vám poradca môže odporúčať produkty na ktorých má najväčšiu províziu. Verte, že títo poradcovia dokážu byť veľmi presvedčiví. Okrem toho majú v ich portfóliu veľa finančných produktov, takže sa nemôžete spoliehať na ich 100% pravdivosť.

Jedna poisťovňa pre všetko

Zvlášť starší ľudia uzatvárajú poistenie len v ich poisťovni a vôbec nehľadajú konkurenčné ponuky. To nie je moc rozumné. Aj za predpokladu, že poisťovňa ponúkne klientovi to najlepšie z ich ponuky, stále je to chyba. Sú poisťovne, ktoré sa na určitý druh poistenia špecializujú a sú v tom najlepší. Ostatné druhy poistenia buď vôbec neposkytujú, alebo je to pre nich len doplnok. Oplatí sa hľadať najlepšie ponuky na trhu.

Poistenie on-line

Vhodnou kombináciou priameho obchádzania poisťovní a prehľadnosti a komplexnosti ponúk je on-line poistenie. Po zadaní parametrov pre poistenie sa Vám v prehľadnom zobrazení ukážu jednotlivé ponuky od konkrétnych poisťovní. Môžete ľubovoľne upravovať vstupné parametre poistenia a nájsť najvhodnejšie poistenie práve pre Vaše potreby. Pri podrobnejších a konkrétnejších otázkach sa môžete mailom obrátiť na našu podporu a všetko Vám radi zodpovieme. Pre niekoho je najdôležitejšia cena, poistenie, pre iného parametre poistenia. Všetko zistíte v našom on-line porovnaní poistenia.

Povinné poistenie (pzp)

Ako už z názvu vyplýva, povinné poistenie musí mať každé auto prevádzkované na verejných komunikáciách. Je jedno či je auto nové, alebo staré, týmto sa cena povinného poistenia neriadi. Jedná sa o poistenie škôd, ktoré vy spôsobíte ostatným pri nehodách, alebo pri poškodení cudzieho majetku. Cena poistenia sa riadia objemom motora Vášho auta a tiež bonusmi, ktoré môžete získať pri dlhodobom riadení bez nehôd. Pre niekoho je najdôležitejšia cena poistenia, spravidla ľudia hľadajú najlacnejšie. Nie je nič jednoduchšie, než zadať do nášho formulára príslušné údaje a v okamihu nájdete najvhodnejšie poistenie. Niekto preferuje celkovú výšku poistnej škody a po zadaní príslušných parametrov rýchlo nájde najvhodnejšie poistenie.

Havarijné poistenie

Havarijné poistenie je už poistenie Vášho majetku. Na rozdiel od povinného poistenia, ktoré slúži k úhrade škody nami spôsobené tretím osobám. Oplatí sa havarijné poistenie? Niekomu áno, niekomu nie. Nie je dobrý nápad poistiť si auto, ktoré je staré a nemá takmer žiadnu hodnotu. Na druhej strane nepojistiť si nové a drahé auto je tiež chybou. Poistenie slúži ako pre prípad havárie ktorú nekryje povinné poistenie, tak pre prípad krádeže.

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie je jedným z najžiadanejších poistení. Je to druh poistenia, ktoré za pár korún môže byť veľmi užitočné. Základné poistenie na deň pri cestách do zahraničia stojí skutočne len pár eúr. Pri cenách liečenia a lekárskych zákrokov v zahraničí sa ale môže veľmi vyplatiť.

Poistenie majetku

Poistenie majetku je jedným z najstarších poistení v histórii. Ľudia majú radi istoty a poistenie majetku istotu prináša. Cenovo je poistenie majetku veľmi výhodné, ak uvážite aké hodnoty si tým chránite. Poistenie majetku je nielen na nehnuteľný majetok, ako je dom, alebo garáž, ale aj na hnuteľný. Obzvlášť ak máte drahé vybavenie domácnosti, šperky a klenoty sa poistenia majetku veľmi oplatí.

Životné poistenie

Životné poistenie je najvhodnejší pre tých, ktorí majú rodinu. Pri úraze, pri dlhodobej chorobe a ďalších nečakaných udalostiach Vám životné poistenie dobre poslúži. Vlastne nielen Vám, ale celej Vašej rodine. Nenechá Vás bez prostriedkov aj keď nemôžete pracovať a zarábať. Pri tomto druhu poistenia je dôležité správne nastaviť parametre. Je tu veľká flexibilita a náš on-line formulár Vám pomôže nájsť vyvážené životné poistenie.

Zobraziť viac