Stavebné práce

Rozmýšľate aj s rodinkou nad stavbou rodinného domu? Pozemok máte kúpený, domček do detailov premyslený a naplánovaný, financie nie sú taktiež problémom. No aj tak istota je istota a pre istotu :) by ste aspoň tak orientačne chceli vedieť koľko by vás taká stavba rodinného domu celá vyšla. Dnes už nieje ničím výnimočné ak sa ľudia rozhodnú nechať všetky stavebné práce na firmu, ničím sa nezaťažovať a potom si len užívať vysnený dom. Volá sa to dom na kľúč a po tejto alternatíve stavby domu siaha čoraz viacej ľudí.

Ak sa bojíte siahnuť po tejto metóde výstavby a myslíte si, že cena by váš rozpočet na výstavbu určite niekoľkonásobne prevýšila, mýlite sa. Môžete si nechať postaviť takýto dom za 90 000 € ale aj za 55 000 €. A hovoríme o tom istom type domu, no rozdiel je v použitých materiáloch.

Preto by ste sa mali zamyslieť nad tým koľko peňazí chcete do domu reálne investovať. Či chcete väčší komfort, záhradu a terasu, možno bazén. Pretože stavebný materiál môžete kúpiť kvalitnejší a drahší ale aj naopak, menší štandard za menej peňazí. Jasné, že na niečom takom ako je stavba domu sa šetriť naozaj neoplatí, v budúcnosti by ste mohli mať s domom väčšie problémy a možno by ste museli riešiť skôr potrebné opravy domu a peniaze, ktoré ste predtým ušetrili by ste aj tak nakoniec minuli.

No dá sa ušetriť aj inak napríklad na keramickej dlažbe alebo obkladačkách do kuchyne či kúpeľne. Naozaj budete na niečom takomto obyčajnom potrebovať nejaké vzory alebo vyrezané ornamenty? Aj toto totiž cenu dokáže predražiť. Nie teraz vás nenavádzame aby ste použili čisto biele ako tomu kedysi bývalo. Ale je jednoduchšie ušetriť na takýchto menej podstatných veciach, ako potom oľutovať šetrenie na niečom podstatnejšom.

Hľadáte remeselníka?

Vyplňte formulár

Podobné články