Pokrývač

V dnešnej dobe nikto nemôže povedať, že strecha nieje korunou domu. Hlavne keď už sa strecha nedelí na plochú a šikmú, dnes si už môžete vyberať pomaly zo všetkých možných tvarov. No pri výbere si dajte pozor a majte na pamäti, že čím zložitejší tvar, tým náročnejšie kladenie a pokrývanie strechy krytinou. Ak už však svoj vysnívaný tvar máte, nedáte sa odradiť a nemienite sa ho vzdať tak potom si budete musieť nájsť dobrého pokrývača.

A čo taký pokrývač vlastne robí? No jeho hlavnou úlohou je položenie škridle alebo iného strešného materiálu na pokrytie strechy a samozrejme aj jej oprava. Kvalifikovaný pokrývač by mal najskôr posúdiť vhodnosť krytiny, ktorou si želáte strechu pokryť. Ak krytina nieje vhodná navrhne majiteľovi prípadnú výmenu. Za pomoci tesára, ak je potrebná úprava krytiny, reže a štiepe škridly podľa potreby. Tento človek je veľmi dôležitým pracovníkom na stavbe a bez neho by sme nemali doslova „strechu nad hlavou“. Veď si len zoberte v akých podmienkach musí pracovať. Denne pracuje vo výškach na rôznorodých stavbách a budovách a vo veľakrát v nepriaznivom počasí.

Treba si dávať naozaj pozor na to koho si „pustíte na strechu“, pretože predovšetkým ide o vašu bezpečnosť a bezpečnosť všetkých, ktorí budú v dome bývať. Keď už máte partiu pokrývačov vybratú, treba sledovať a dávať pozor na ich prácu. Samozrejme, že bežný človek má takmer nulové skúsenosti s touto profesiou a tak by bolo dobré zohnať si ako dozor niekoho kto tomu aspoň trochu rozumie. Potom by malo dôjsť k overeniu a zisteniu, či daní robotníci už majú nejaké skúsenosti s týmto typom krytiny a materiálmi. Ak áno aj tak stále treba dodržiavať postup a návod uvedený výrobcom. Detaily a výčnelky na streche sú tiež dôležité ako napríklad montáž žľabu, ukončenie fólie v odkvapovej hrane, prvky na odvetranie strechy, riešenie a montáž odkvapového systému atď.

Hľadáte remeselníka?

Vyplňte formulár

Podobné články