Murárske práce Bratislava

Bývate na rušnej ulici v Bratislave a už vás možno otravuje ten hurhaj a pod oknami neustále premávajúce autá, ktoré nedokážu dostatočne tlmiť zvuky zvonka. Preto ste si povedali dosť a rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domčeka v blízkom okolí nášho hlavného mesta, pretože sa nechcete úplne „odstrihnúť“ od civilizácie.
Aj keď financie máte a povedzme si rovno, že v okolí Bratislavy je to finančne náročnejšie ako v iných častiach Slovenska.

Preto by ste chceli aspoň orientačne vedieť aké práce vás čakajú a koľko vás to bude stáť.
Majte na pamäti, že murárske práce v Bratislave nebudú práve najlacnejšie a budete musieť siahnuť trochu hlbšie do vrecka.
Výstavba rodinného domu je zložitý a náročný proces, ktorého cenu samozrejme ovplyvní aj to v akej lokalite bude postavený. No keď už máte hlbšie siahnuť do vrecka, prečo by sa vám peniaze neskôr nemohli vrátiť inak? Pýtate sa ako? No napríklad tak, že si necháte postaviť takzvaný Pasívny dom.
Hlavne v poslednom období keď ceny energií a vlastne všetkého postupne stále rastú by sa stavba takéhoto domu dala považovať za výhodu do budúcnosti. Jasné, tento dom je v porovnaní s „obyčajným“ rodinným domom o niečo drahší. Ale „obyčajný“ dom vám nepomôže ušetriť financie napríklad na kúrení.

Čo je to pasívny dom? Tak v prvom rade treba povedať, že jeho maximálna ročná spotreba tepelnej energie je iba 15 kWh/m2. V zásade ide o dom v ktorom bez toho aby ste museli znížiť svoj komfort z bývania, je spotreba tepla nízka a bežné centrálne vykurovanie, vykurovanie kotlom, rozvodným systémom, a ani „komínom“ nie je potrebné. Pretože dom si „berie“ energiu zo všetkého s čoho môže a to napríklad pri zohriatí povrchov slnečným žiarením, tepelným vyžarovaním osôb, elektrických spotrebičov atď.

Možno je to neuveriteľné ale v dnešnej dobe už samozrejmosťou a nás môže len tešiť, že aj v súčastnosti sa stále vyvíjajú metódy ako čo najlepšie ušetriť kde sa dá a že nám k tomu pomáha aj dom v ktorom bývame je len ďalšie plus naviac :)

Hľadáte remeselníka?

Vyplňte formulár

Podobné články