Klampiar

Aj vy ste sa pri stavbe svojho domu stretli s tým, že budete potrebovať dobrého klampiara?
Čo taký klampiar robí a je pri stavbe domu naozaj potrebný?
Klampiara netreba vôbec podceňovať, pretože práce pri konštrukcii a montáži strechy nie sú vôbec jednoduché a určite ich netreba brať na ľahkú váhu. Mohlo by sa vám to v budúcnosti vypomstiť pri najlepšom zatekaním do domu a pri horšom poškodením strechy a jej pádom!

Pri prácach na streche pri výstavbe rodinného domu treba zohnať kvalitných remeselníkov od tesára, izolatéra, pokrývača až po klampiara.
Kvalitný a hlavne dobrý klampiar si materiál starostlivo vyberie a posúdi jeho vzhľad, materiál, ktorý rozhoduje pri dĺžke životnosti strechy.
Práca klampiara zahŕňa najmä dobré a úplné prekrytie častí strechy, kde už iba strešná krytina nestačí a úplne tam nedosiahne. Vďaka klampiarskym prácam predídete problémom z odtokom vody so strešnej ale aj rovnej krytiny strechy. Na to na streche slúžia horizontálne položené žľaby a vertikálne umiestnené zvody.
Klampiar pri svojej práce bežne rieši problémy s riešením okrajov striech, úžľabí, hrebeňov a lemuje strešné prieniky ako pri komínoch, tyčiach a vetracom potrubí.
Rieši ako napojiť strechu medzi strešnou krytinou a komínom, strešným otvorom na okno, rôznymi výklenkami na streche atď.

Rozhodne si treba uvedomiť, že pri výbere strešnej krytiny sa šetriť neoplatí a teda siahnuť hlbšie do vrecka by malo byť samozrejmé, veď ide o vašu bezpečnosť a bezpečnosť všetkých, ktorý v dome budú bývať! A preto by pri výbere materiálu a klampiarskych prvkov nemala byť rozhodujúca cena, ale kvalita. A musíte taktiež vziať do úvahy, že niektoré kovy spolu môžu rôzne „reagovať“.
A preto je najlepšie na klampiarske práce používať len plech z jedného materiálu.
Ale nemusíte sa báť toto všetko správny a dobrý klampiar dávno vie :)

Hľadáte remeselníka?

Vyplňte formulár

Podobné články