Elektrikár

Elektrina predstavuje aj v dnešnej pokročilej dobe nebezpečenstvo. Preto ak niečo prerábate, renovujete alebo len chcete vymeniť elektrické rozvody treba to jednoznačne nechať na profesionálneho elektrikára. Pretože s touto veličinou je neradno sa zahrávať. A neodborne vykonaná práca v tomto smere by sa vám mohla nepekne vypomstiť, ide predsa o vašu bezpečnosť a bezpečnosť všetkých, ktorý budú v byte či dome bývať.

Hlavne v starších panelákových bytoch na Slovensku sú hliníkové rozvody skutočne nebezpečné a nikdy neviete kedy môžu začať „robiť problémy“. Paneláky, ktoré boli postavené v období osemdesiatych rokoch minulého storočia mali zapojenú elektroinštaláciu tak, že ochranný vodič bol zároveň pracovným, čo v dnešnej dobe nieje vôbec prípustné. Tie staré hliníkové vodiče sa dnes už nepoužívajú, pretože kôli bezpečnosť sú nevhodné.
Obyvatelia bytov s týmito rozvodmi často robia veľkú chybu a to tak, že ak majú málo zásuviek kúpia si predlžovačku alebo rozdvojku častokrát pochybných výrobcov. Takto tú svoju starú elektroinštaláciu ešte viac zaťažujú a nazývajú to „vyhodením poistiek“, čo však vôbec nieje pravda. Istič sa po svojom opotrebovaní nevypne vôbec.
Hliníkové vodiče „zmäknú“ a potom vymieňanie zásuvky sprevádzajú samé problémy a ťažko sa s nimi pracuje. Životunebezpečná situácia je v prípade, že sa preruší ochranný vodič a nebezpečné sú aj zásuvky, ktoré možno tak často nepoužívate ale prúd v nich stále je.

Ak vás tieto zistenia vystrašili dajte si radšej u spoľahlivého elektrikára skontrolovať zásuvky, poistky ističe a vypínače, proste všetko čo súvisí s elektrinou. Aspoň budete konečne vedieť v akom stave sa tieto veci nachádzajú a ak sa zistí ich hrozný stav včas môžete predísť nešťastiu!

Hľadáte remeselníka?

Vyplňte formulár

Podobné články