Pečeňová diéta

Každého z nás trápia občas nejaké zdravotné problémy a komplikácie. Či už ide o celkové zdravotné ťažkosti alebo vás trápi iba určitý orgán alebo oblasť, pomôcť si môžeme často aj samy. Ľudia si ani neuvedomujú, že mnoho zdravotných problémov si spôsobujú poväčšine samy a to prevažne zlou a nezdravou stravou a celkovo nepravidelným stravovaním. Zmena celkového životného štýlu, trochu pravidelného pohybu a dostatok pitného režimu dokáže pomôcť zlepšiť mnohé. No ak by ste chceli výraznejšiu pomoc, mali by ste sa sústrediť iba na tú časť, ktorá vás trápi a podrobnejšie sa venovať tomu.

Každý orgán býva zaťažený viac či menej. No medzi tie najviac zaťažené, samozrejme hneď po srdci býva pečeň. Tento orgán má za úlohu doslova čistiť naše telo od všemožných škodlivín a iných toxických látok, ktoré sa v našom tele vytvárajú alebo ich do neho nevedomky prijímame. V minulosti si ľudia mysleli, že najväčšiu hrozbu pre pečeň predstavuje alkohol. No bohužiaľ doba sa posunula a ten predstavuje už len horší doplnok. Vysoká hladina cukru, cholesterolu, mastné a ťažké jedlá…. Toto všetko pre našu pečeň predstavuje hrozbu.

No našťastie pečeň je orgánom, ktorý sa dokáže neuveriteľne rýchlo regenerovať. a práve preto sa veľa ľudí s pečeňovými problémami spolieha niekoľkokrát do roka na pečeňovú diétu. Tú by ste však mali dodržiavať aj v prípade, že máte alebo ste prekonali žltačku, mononukleózu a aj pri ďalších chronických ochoreniach pečene. Táto diéta alebo skôr očistná kúra nie je náročná. Zo svojho jedálnička vynechajte všetko mastné, vyprážané a všeobecne s veľkým množstvom tuku. Konzumujte mliečne nízkotučné výrobky, ako jogurty, syry a tvaroh. Z mäsa hydinové, teľacie, ryby, a chudé hovädzie. Jedlo môžete iba dusiť a variť, rovnako ako aj zeleninu ale mali by ste sa vyhnúť druhom, ktoré nafukujú ako napríklad cesnak a cibuľa. Vyhnite sa aj alkoholu a príliž koreneným a pikantným jedlám.

chudnutie

Schudnite s nami!

Chcem schudnúť

Podobné články