Nízkosacharidová diéta

Dnešná doba je doslova zahltená rôznymi diétami. Ľudia sa k nim uchyľujú hlavne vtedy keď potrebujú výrazne schudnúť. Zbaviť sa nadváhy alebo len zdokonaliť a vypracovať svoje telo však nemusí byť tak ťažké a ani náročné. Treba len vedieť ako na to.
Určite ste aj vy čo to počuli o takzvanej Nízkosacharidovej diéte. Táto diéta je na scéne už pekných pár rokov, no hlavne v poslednom období sa znovu začali spoliehať niektoré celebrity ako napríklad Kim Kardashian, či vojvodkyňa Kate Middleton. Po tom čo zafungovali u nich začali sa na ne spoliehať a držať ich aj iné celebrity a samozrejme tento čin nasledovali aj obyčajný ľudia. Aj keď mnohý odborníci predpokladali, že diéta, ktorá zakazuje sacharidy a neobmedzuje prísun tukov, bude mať opačný účinok, teda nebude fungovať, naozaj funguje.

Táto diéta povoľuje ľuďom, ktorí ju dodržiavajú jesť iba jedlá s obsahom tuku nižším ako 30%. Mali by ste do svojho jedálnička zaradiť aj potraviny ako obilniny, zeleninu a ovocie. Z mäsa môžete chudé hovädzie, ryby, kuracie, trošku olivového oleja a veľa orieškov. Táto diéta sa špecializuje na príjem minima sacharidov a tie nahradíte mäsom, tučnými syrmi a vajíčkami. A to v neobmedzenom množstve! Znie to ako diéta snov však? A to hlavne pre tých, ktorý sa počas diétovania nevedeli vzdať tučnejších jedál a hlavne mäsa. Táto diéta funguje hlavne preto, že telo sa počas stavu nedostatku cukru a sacharidov dostane do takzvanej fázy ketózy. V nej telo čerpá energiu z nahromadeného cukru vo vašom tele a keď sa cukor úplne minie, bude si brať energiu z prijatej potravy a nebude mať tak tendenciu nič ukladať „na horšie časy“. Telo naďalej čerpá energiu, zbavuje sa tuku a kilá idú preto tak rýchlo dolu. Preto ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí vysúšali už nejednu diétu ale bez nejakého úspechu, vyskúšajte túto. Za skúšku nič nedáte a navyše sa pri tejto diéte nebudete musieť takmer žiadno obmedzovať. Áno takmer, pretože cukor obmedziť budete musieť. To je gro tejto diéty.

chudnutie

Schudnite s nami!

Chcem schudnúť

Podobné články