Ketónová diéta

Určite ste už počuli o rôznych „zaručených“ diétach. Dobre, aby sme im iba nekrivdili, niektoré naozaj fungujú. No treba si uvedomiť, že diéta, ktorá bola vhodná pre vašu kamarátku či kolegu nemusí byť zároveň vhodná aj pre vás. Ešte pred samotnou diétou by ste si mali dať dokopy všetky pre a proti a následne sa rozhodnúť. Vyhnete sa tak zdravotným problémom a komplikáciám ale aj tomu, že práve diéta, ktorú si zvolíte u vás nebude fungovať. Vo svete najznámejšou ale aj najúčinnejšou je takzvaná Ketónová diéta. Funguje tak, že obmedzíte sacharidy a cukry a prijímať budete bielkoviny a tuky. Samozrejme, že iba tie zdravšie.

Táto diéta funguje najmä preto, že vaše telo as počas jej dodržiavania nachádza vo fáze zvanej ketóza. Je to stav kedy telo nemá energiu zo sacharidov a preto je nútené si ju brať z tukových zásob, preto chudnete. Výhodou tejto diéty je, že vďaka ketónom nebudete mať prílišnú chuť do jedla, pretože ju sami potláčajú. Takže vás nebude trápiť ani vlčí hlad. No sacharidy sú pre telo dôležité a preto ich diéta striktne nezakazuje. Denne by ste ich pri jej dodržiavaní nemali prijať viacej ako štyridsať gramov denne. Po ukončení diéty by ste sa k normálnemu stravovaniu mali vracať pomaly a postupne, aby vás nepostihol jojo efekt. Ideálne je ak si každý deň pridáte desať sacharidov, no aj tak by ste to s nimi nemali zase preháňať! A rozhodne by set sa nemali vrátiť k starému nezdravému spôsobu stravovania a životného štýlu, inak bola diéta zase raz zbytočná. Preto treba jesť stále zdravo a hlavne striedme a vyvážené porcie. A čo ej pri tejto diéte dovolené?
Sú to ryby, vajcia, nesladké mliečne výrobky aj maslo, proteínové nápoje, zelenina, panenské oleje, citrón, avokádo, orechy a semená, horká čokoláda a tofu. Naopak vyhnúť sa musíte: múke a výrobkom z nej, ryži, pohánke, cestovinám, kukurici, cvikle, mrkve, hrachu a zemiakom, takmer všetkému ovociu aspoň na začiatok, alkoholu, káve a sladkostiam a slaným pochutinám.

chudnutie

Schudnite s nami!

Chcem schudnúť

Podobné články