Ketogénna diéta

Možno aj vy patríte k tým ľuďom, ktorí už vyskúšali nespočetné množstvo diét a čo je najhoršie tak úspechu ste sa nedočkali. Je to preto, že väčšina diét je len perfektný marketingový ťah ako zvýšiť dopyt po rôznych potravinách, zväčša polotovaroch, ktoré vám pri chudnutí vôbec nepomôžu. Ak ste už unavení z bezúspešného hľadania ideálnej diéty, my tu pre vás jednu máme. Ale čo je najlepšie, táto diéta funguje. A funguje na všetkých bez rozdielu veku, pohlavia či iných kritérií. Je úspešná na celom svete a dokonca jej podľahli aj svetové celebrity. Je to takzvaná Ketogénna diéta alebo ak chcete vysokoproteínová diéta, ktorá obmedzuje sacharidy a cukry. A prečo sa vďaka nej tak rýchlo chudne? Pokúsime sa vám to vysvetliť.
Je tomu tak, pretože sacharidy máme v tele uložené ako mimoriadne rýchly zdroj energie (glykogén). Keď už tretí deň nemáme v tele glykogén telo začne spaľovať naše tukové zásoby na tzv. ketolátky. Keď je telo v ketogénnom stave, spaľovanie tukov je mimoriadne aktívne, aby sa telu zabezpečila energia.

Pri tejto diéte vám nehrozí žiadny jojo efekt a to hlavne preto, že na chudnutie sa ide pomaly ale účinne. Diéta má až 4 fázy a keď si postupne prejdete každou jednou, zvyšujete svoje šance na udržanie si váhy natrvalo. Prvá fáza diéty trvá 7 až 21 dní záleží na vás. V úvode by ste mali vypiť dostatok tekutín, čiže čistej vody alebo neperlivej minerálky, nesladených bylinkových čajov a zeleninových štiav. A zjesť dostatok jedál bohatých na proteíny. Sacharidovým jedlám a jedlám so zvýšeným množstvom tuku dajte zbohom. Rovnako ako aj sladkostiam, sladeným nápojom a na začiatok aj ovociu. Zeleninu môžete jesť v neobmedzenej forme a množstvu. Nemali by ste zabudnúť ani na pravidelný pohyb a nejakú športovú aktivitu. Pomôcť vám môže beh, plávanie alebo joga či pilates. Postupne v ďalších fázach pridávate ryžu, zemiaky, strukoviny, celozrnné pečivo a ovocie. Posledná štvrtá etapa umožňuje nastaviť telo tak, aby si získanú váhu dokázalo udržať.

chudnutie

Schudnite s nami!

Chcem schudnúť

Podobné články