Alkalická diéta

Možno ste už aj vy niekedy počuli o Alkalickej diéte. Táto diéta j známa už dlhšie ale vo svojej novej, upravenej podobe sa vracia späť. A to najmä preto, že nedávno sa sama Victoria Beckham pochválila, že štíhle telo má vďaka nej a nedá na ňu dopustiť. Jej príklad nasledovali aj jej nemenej známe kolegyne z Hollwoodskych kruhov ako Cameron Diaz, Jennifer Aniston alebo Kirsten Dunst. A zaručene na funguje, stačí sa len na spomínané dámy pozrieť.
Pred samotným začatím s touto diétou treba trocha teórie.
Je potrebné si uvedomiť, že problémom, ktorým nadváha bezpochyby je, je hlavne zloženie našej stravy. Táto diéta zastáva názor, že na nadváhu vplýva konzumovanie kyslých a zásaditých potravín. A to tak, že naše telo ako ochranu pred nadbytkom kyselín zadržiava tuk a vodu. Telo sa takto snaží chrániť pred poškodením kyselinami.

No prekyslenie organizmu spúšťa v tele nerovnováhu ale aj rôzne choroby, obezitu a celkovo zdravotné problémy. Kyseliny oberajú telo o kyslík a to spôsobuje spomalenie nášho metabolizmu a tým pádom aj chudnutie a spaľovanie tukov. Organizmus sa do takéhoto stavu dostáva hlavne pri nadmernej konzumácií mäsa. Hlavne bravčového a hovädzieho. Ak sa však mäsa nedokážete vzdať vyberte si radej chudú hydinu, ryby ale hlavne kuracie mäso. Ak nie ste práve mäsový typ jeho úplne vynechanie môžete nahradiť obilninami, strukovinami a sójou a sójovým mäsom. Diéta určuje pravidlo podľa ktorej smiete za jeden deň na štyri diely zásaditej potravy skonzumovať jeden diel tej kyslej. Mali by ste vedieť, že proteíny sa neznášajú so škrobmi, Čiže namiesto ryže alebo zemiakov k mäsu zvoľte zeleninu. Ovocie „nemá rado“ žiadne iné jedlo. Prestávka medzi jedlami by mala byť najmenej 2 až 3 hodiny. Čo je dovolené: veľa zeleniny, zemiaky, strukoviny, celozrnné produkty, sója, orechy a zrelé ovocie. Mäso a ryby iba v minimálnom množstve. A týmto potravinám sa radšej oblúkom vyhnite: klobásy, tučné mäso, mliečne výrobky, najmä syry, veľa cukru, alkoholu, kofeínu a bielej múky.

chudnutie

Schudnite s nami!

Chcem schudnúť

Podobné články