Chudnutie

chudnutie

CHCETE TRVALO SCHUDNÚŤ?

  • Vytvoríme jedálniček na mieru
  • Meranie certifikovaným prístrojom
  • Odborné konzultácie
  • Tisíce spokojných klientov
Chcem schudnúť

Ako rýchlo schudnúť

V posledných rokoch pozorujeme stále väčší a väčší nárast počtu ľudí, ktorí majú problémy s nadváhou. Príčin je veľa. V prvom rade za obezitou stojí dnešný životný štýl. Málo pohybu, veľa stresu a hlavne zlé stravovacie návyky sú hlavnou príčinou problémov s nadváhou. Základnou prevenciou pred obezitou je zdravé stravovanie a každodenný pohyb. Portál Venturio.sk vám poradí ako efektívne schudnúť a ponúkne niekoľko možností ako zhodiť nadbytočné kilá.

Na stránke nájdete dostatok kvalitných informácií o jendotlivých diétach a návody ako schudnúť bez drastického hladovania. Zamerali sme sa na segment, ktoré pomáha ľuďom schudnúť. Jedná sa o výživové poradenstvo.

Prečo chudnúť s Venturio.sk

  • prinášame overené a aktuálne informácie o chudnutí
  • naučíme vás ako sa správne stravovať
  • pripravili sme vzorové jedálničky zadarmo
  • ponúkame výživové poradenstvo

Články

Základné princípy chudnutia

Mať skutočne štíhlu postavu si praje prakticky každý, avšak nie všetkým sa to skutočne darí. Neúspech najčastejšie tkvie predovšetkým v tom, že mnohí ľudia bohužiaľ nevedia, na akom princípe je vlastne chudnutie založené, a skúšajú metódy, ktoré sú doslova a do písmena proti prírode. Ideálne je teda vedieť, na akých princípoch chudnutie funguje. Týchto princípov je hneď niekoľko. Pokúsme sa je zmapovať a poukázať na to, ako sa dostať ku skutočne vypracovanej chudej postave, ktorú by vám mohli všetci vaši známi závidieť.

Komplexný prístup k chudnutiu

Základom každého skutočne zaručeného chudnutia je komplexný prístup zo strany samotného človeka, ktorý sa snaží schudnúť. Ak sa rozhodnete pre chudnutie bez akýchkoľvek profesionálnych rád, potom sa často stretne s tým, že človek  nebude naozaj chudnúť. Ideálne je chudnutie komplexného charakteru. To je ale možné dosiahnuť iba za predpokladu možnosti profesionálneho dohľadu. V súčasnosti nie je problém riešiť konzultácie s profesionálmi. Poradiť sa dá v oblasti chudnutia úplne pohodlne. Stačí iba niekoľko konzultácií, ktoré povedú k ideálnemu chudnutiu.

Zdravá a pestrá strava

Dôležitú úlohu hrá u chudnutia naozaj pestrá strava, ktorá je bohatá na vlákninu. Takto koncipovaný jedálniček určite nie je nijako zložité stanoviť. Ak využijete konzultáciu s profesionálnym výživovým poradcom, potom dokonca získate presné informácie o tom, aké jedlo možno konzumovať. Profesionálny výživový poradca vie stanoviť vhodný jedálniček a plán stravovania. Na jeho základe potom budete nielen chudnúť, ale pochutnáte si na skvelých pokrmoch bez výrazného obmedzenia. Často u nich ani nespoznáte, že patria do zdravého stravovacieho rytmu. Čo sa týka jednotlivých jedál, tak tie by mali spĺňať určité energetické požiadavky. Väčšinou sú volené jedlá, ktorých základom sú najrôznejšie druhy zeleniny a pochopiteľne aj mäso. To sa ale používa iba v chudej podobe mimo tukov, ktore telo človeka, ktorý chudne, nepotrebuje.

Dostatočný pohyb

Pri akomkoľvek chudnutí zohráva dôležitú úlohu aj dostatočné množstvo pohybovej aktivity. Z tých je možné voliť prakticky akékoľvek. Veľa ľudí sa venuje určitému typu cvičenia. Môže sa jednať ako o cvičenie skôr statického charakteru, tak aj o cvičenia dynamické. Prvej menovanej cvičenie je určené najmä pre ľudí, ktorí sú na tom z pohľadu telesnej konštitúcie pomerne zle. Stačí bohato jóga alebo podobná cvičenia. Ak chcete ale skôr nájsť cvičenia, pri ktorom sa poriadne zapotíte, potom nie je od veci voliť klasický aerobik alebo iné cvičenia, pri ktorých dochádza k maximálne dynamickému pohybu. Výborné sú aj kolektívne športy. Pri väčšine z nich človek ani nemá pocit, že vyložene robí niečo pre seba, ale skôr sa baví.

Zobraziť viac